Rubrika: Zdraví

Stěhování s tažným zařízením a přívěsným vozíkem

Stěhování s tažným zařízením a přívěsným vozíkem

Rozsáhlé akce přenechejte profesionálům

Propočítejte si, zda se vám vyplatí svépomocná akce – lidé, kteří se stěhují sami, očekávají dvě výrazné výhody. Tou první je úspora financí a tou druhou naprostá soběstačnost a nezávislost. Vždy však musíte zohlednit rozsah stěhování a vzdálenost mezi oběma body, což jsou faktory, které vám jasně napovídají, zda to raději nepřenechat stěhovací firmě. Kupříkladu trasa dlouhá 450 kilometrů se vyplatí podniknout na jeden zátah velkým vozem, než natřikrát sem a tam s přívěsem. Pro sporné situace je naštěstí výpočet poměrně snadný, stačí vynásobit počtem odhadovaných jízd počet kilometrů, vynásobit je cenou spotřebovaného paliva a k tomu připočítat cenu za pronájem přívěsného vozíku v reálném čase.

přívěs na tažné zařízení

Stěhování v noci – máte-li k dispozici vlastní tažné zařízení na auto Porsche a pronajatý vozík přes noc, využijte této situace k noční akci. A chcete-li tip na den v týdnu, proveďte to v noci ze středy na čtvrtek s tím, že si ve čtvrtek a v pátek vezmete dovolenou. Přes noc vše pohodlně převezete, ve čtvrtek ráno vrátíte vozík, v průběhu čtvrtka se prospíte a máte před sebou celé tři dny na pohodlné vybalování a zabydlení.

kartonová krabice

V noci se lépe pracuje i přemýšlí – podmínkou je, abyste se dobře před stěhováním prospali a měli již všechno přichystáno, tedy zabaleno v krabicích. Začnete nakládat někdy kolem jednadvacáté hodiny a postupně budete vnímat, jak utichá provoz, lidé se vytrácí z ulic, ulehají ke spánku a všude se rozhostí blažený klid. Spící lidé nepůsobí jako rušivý element, možná si povšimnete, že se vám lépe pracuje, že máte více elánu a tvořivější myšlenky. A ještě jeden tip na závěr – mějte nachystanou vydatnou svačinu včetně nápojů, nebudete se zbytečně zdržovat na čerpacích stanicích, pokud ovšem zrovna zde si nehodláte noční stěhování zpestřit kávou a celozrnnou bagetou.

Oslavte výročí netradičně

Oslavte výročí netradičně

Vymýšlet každý rok jiné zajímavé výročí je sice rok od roku složitější, ale rozzářená tvář partnerky zato stojí. Nechte se inspirovat těmito tipy, jak příjemně strávit společný čas.

 1. Dokažte, že nezapomínáte

Pamatujete si ještě na vaše první rande? Jaký podnik jste poprvé navštívili nebo jaká píseň vám hrála při vašem prvním tanci? Zrekonstruujte vaší první schůzku s těmi nejmenšími detaily. Partnerka jistě ocení vaší jak vaší paměť, tak vaší snahu.

oslava výročí

 1. Netradiční večeře

Jestliže jste zastánci tradiční oslavy výročí v podobě večeře, můžete tento plán pouze upravit. Vyzkoušejte restauraci, v které jste dosud nebyli nebo restauraci, jejíž kuchyně je pro vás neznámá. Jestliže jste milovníci dobrého vína, můžete si zajít na večeři s degustací vybraných vín.

romantická večeře

Pokud jste zastánci spíše oslav v poklidu domova, uvařte večeři sami nebo si úlohy rozdělte a vařte společně. Nakonec vyberte vhodné červené či bílé víno Iwc-club.cz a pusťte se s chutí do jídla.

 1. Vyrazte k vodě

Pokud datum vašeho výročí je v jednom z letních měsíců, možností je díky teplému počasí nespočet. Jednou z možností je strávit den u vody. Když s sebou přibalíte deku a dobré jídlo, můžete si udělat romantický piknik nebo si vypůjčit šlapadla.

 1. Výlet

Na výročí vymyslete celodenní výlet, který může být zakončen nocí strávenou v hotelu. Můžete navštívit zajímavý hrad, národní park či zoologickou zahradu. Vyberte takové místo, které bude zajímat vás oba, případně zvolte dva kratší výlety, abyste vyšel vstříc vám i vaší partnerce.

 1. Jděte si zatančit

Vezměte svoji drahou polovičku na ples či zamluvte lekci tance. Jistě si užijete spoustu zábavy, budete trávit čas blízko u sebe a třeba vás lekce tolik ohromí, že budete chodit pravidelně a trávit tak více času společně. Naučené kroky pak můžete zkoušet doma a v tanci se zdokonalovat.

Spí se vám dobře?


Klidný a dostatečný spánek je samozřejmě pro naše fyzické i duševní zdraví a pohodu hodně důležitý. Když nám schází, měli bychom začít jednat. Je potřeba rychle zjistit, kde je problém.

bed-945881_640

Zdravotní obtíže řešíme včas

Někdy může být na vině naše onemocnění nebo nápor na psychiku, když si procházíme nějakým náročným životním obdobím. To je pak samozřejmě potřeba řešit s odborníky. Trable se spánkem bývají časté také u žen v náročné době menopauzy. Jejich organismus prodělává hormonální změny a noční buzení způsobené nejčastěji návaly horka jim dovede hodně znepříjemnit život! Pomohou nejen léky, ale také úprava životního stylu, dostatečný pohyb, kvalitní potraviny i vhodné potravinové doplňky obsahující ty nejlepší přírodní produkty. Například takový kotvičník pro ženy v tomto období může znamenat velkou pomoc a úlevu!

ložnice modro bílá

Vytvoříme v ložnici „oázu klidu“

Často je ale problém v naší ložnici. Je potřeba ji také pořádně zkontrolovat. Vždyť „jak si kdo ustele, tak si také lehne“! Tato místnost má být v našem domově tou nejklidnější. Neměl by nás rušit hluk z ulice ani společných chodeb a stoupaček v bytových domech. Většinou je také nevhodné, udělat si „sousedy přes stěnu“ z našich odrostlejší potomků. Jejich aktivity a denní životní rytmus může rodiče dost rušit. Další disharmonii si ve své odpočinkové místnosti můžeme vytvořit, když si z ní uděláme přeplněné skladiště často opravdu již nepotřebného nábytku i jiných věcí. V ložnici by mělo být pouze to, co slouží jejím obyvatelům! Z nábytku je nejdůležitější postel s kvalitní matrací. Jinak to nepřeháníme. Stačí přidat noční stolky, šatní skříň, prádelník, případně kosmetický stolek a židli nebo křesílko. Dále musíme myslet na to, že pro klidný spánek je nejlepší ložnice chladnější (stačí 17 až 19 °C). Méně topíme, pravidelně větráme. Vzduch by neměl být moc suchý. O správnou vlhkost se kromě odpařovačů nebo zvlhčovačů dokážou postarat také dobře vybrané druhy rostlin.

Pálenky, které stojí za vyzkoušení

Pálenky, které stojí za vyzkoušení

Co Čech, to pivař. Na Moravě frčí spíše víno a samozřejmě v celé republice jsou oblíbené i tvrdší destiláty, s obsahem alkoholu nad 40%. Ty mohou mít různý původ, mohou být vyrobeny z různého ovoce, ale jedno mají společné. Člověk je musí umět jak vyrobit, tak pít. Takový alkohol musí být vyvážený, aby nakopnul ale na druhou stranu, aby se dal pít… Jaké destiláty vyráběné u nás můžete ochutnat?

maliny

Slivovice a další ice

Slivovice je základ. Zná ji snad každý. Vyrábí se ze švestek, které se nechají zkvasit ve vhodné nádobě. Ovoce musí kvasit minimálně 6 týdnů a vyrábí se pouze ze zdravého ovoce, bez nahnilých plodů či stopek a pecek. Kvas se poté zpracovává v pálenici, kde se ovoce pálí při teplotě do 88°C. V tuto chvíli se odpařuje jen alkohol, spolu se silicemi, které způsobují konečnou chuť nápoje. Tyto nápoje mívají 32 až 76% alkoholu. Průměrně však dosahují kolem 50%, kdy je alkoholický nápoj nejlepší. Krom obvyklých chutí, jako je jablkovice, hruškovice, meruňkovice či třešňovice můžete samozřejmě vyzkoušet i specialitky, které opravdu stojí za ochutnání.

sklenice

Ochutnat můžete třeba malinovici, která je vzácností. A také její cena dle toho vypadá. Většinou se pálí pouze v objemu pár lahví, protože cena tohoto destilátu je opravdu vysoká a výroba je velice nákladná. Malinové destiláty jsou výrazně aromatické, nasládlé a výrazné. Malinovice je prostě lahůdka, kterou jen tak neseženete. Další vzácností je bezinkový destilát, který se vyrábí opravdu jen zřídka. Je extrémně voňavý a chutný, avšak jeho výroba také není nejjednodušší a proto je spíše nedostatkový. Stejně to platí i pro pálenku ze šípků – šípkovici. Ta má výrazné aroma, nahořklou chuť avšak známé červené plody v ní zaručeně poznáte.

Ať se rozhodnete vyzkoušet jakoukoli z výše zmíněných pálenek, snažte se je moc nemíchat, nemuselo by vám to udělat dobře. Je nejlepší vydržet u jednoho druhu alkoholu celý večer.

Chřipka a nachlazení

Chřipka a nachlazení

Co dělat když přijde nachlazení, rýma, kašílek a chřipka. V podzimním a zimním období jsou teplotní výkyvy na denním pořádku. Spousta lidí ve vašem okolí jsou nachlazeni a imunitní systém je oslaben. Je jen otázkou času, než se to dostane i k nám. Ať už v práci přes kolegy nebo v rodině od dětí. Když nás tyto neduhy dostanou, měli bychom vědět, jak se s nimi vypořádat. Nemusíme hned letět k doktorovi pro prášky. Můžeme to nejdříve zkusit sami. Pár rad než poběžíme k odborníkovi.

řádný odpočinek

Mezi první a rady je si pořádně odpočinout. Zalézt doma pod deku a pořádně se vypotit. Vytíženost a stres má své následky a pořádný odpočinek prospěje v každé situaci. Organismus by měl mít dostatek tekutin, a proto je dobré se zavodnit teplým nápojem. K tomuto jsou skvělé a velmi chutné sypané čaje. Mohou být ovocné, bylinkové i černé. Uvařit si do konvičky a popíjet celý den. Při nachlazení je výborné si vyvařit kořen zázvoru s čerstvými lístky máty nebo meduňky. Zahřeje nás a doplní spoustu vitamínů. Silný domácí vývar s masem a zeleninou dodá potřebnou výživu. Určitě neváhejte a jeden si doma udělejte.

 

Při kašli je dobrý domácí lék, známí už od našich babiček. Do hrníčku si dáme na drobno nakrájenou jednu velkou cibuli a přidáme tekutý med. Dobře promícháme a ještě cibuli promneme, aby se uvolnila šťáva. Tento lék je dobré užívat dvakrát denně. Sníží nutnost kašlání a pomůže při vykašlávání.

horký nápoj

Při uvolnění nosu je dobré se napařit. Je to jednoduché, do rendlíku dáme trochu alpi neboli francovky a zředíme horkou vodou. Pak už jen stačí se naklonit nad rendlík a přehodit si přes hlavu ručník. Inhalace uvolní nosní dutiny. Dýcháváme nosem i ústy. Pro napaření můžeme zvolit i horkou koupel se solí a bylinkami. Dobré je zvolit bylinky jako jsou rozmarýn, meduňka a levandule. Prohřejeme celé tělo i svalstvo. Pak je důležité se po koupeli pořádně zabalit a nechat tělo postupně vychladnout.

 

Zkuste tyto rady, jsou dlouhou řadu let ověřené a většinou fungují.

 

Dětský pokoj pro dvě děti

Dětský pokoj pro dvě děti

Ne všechny domácnosti jsou tak velké, aby každé dítě mohlo mít vlastní pokoj. To samozřejmě není důvodem k tomu, mít pouze jedno dítě. Ve dvou si v pokoji pohrají a naučí se sdílet prostor i s ostatními, budou si půjčovat hračky a tak dále. Hlavně i na takto malém prostoru jsou děti schopny si vytvořit svůj soukromý koutek. Jak pokoj pro dvě děti uspořádat tak, aby ani jednomu nic nechybělo?

hračky v dětském pokoji

Není sice jednoduché malý prostor zorganizovat tak, aby byl naprosto vyhovující, nadrbou stranu to není nemožné. Základem je vyřešit spaní. Právě postel se často stává soukromým prostorem, mohou si v ní číst knihy, učit se či poslouchat muziku. Ve vlastní posteli se každý cítí v bezpečí a na chvíli ukrytý ode všech. Pokud mají děti takto společný pokoj, který není příliš velký, ideálním řešením jsou palandové postele, v podstatě tímto rozhodnutím ušetříte prostor jedné postele, místo, které můžete udělat hrací nebo počítačový koutek nebo místo dalšího lůžka umístit malou sedačku, kde děti mohou společně sledovat své oblíbené pohádky, seriály či filmy.

Navíc každé z dětí, má dokonalé soukromí na noční spaní a celkový odpočinek. Nezapomeňte samozřejmě na kvalitní matrace na obě dvě postele, aby vaše dítě prožívalo kvalitní spánek bez bolesti zad. Co se týče palandových postelí, výběr už je velmi široký a ceny různé. Záleží, kolik chcete nebo můžete do postelí investovat. Většina dětí miluje spaní na palandách a občas vašim problémem bude hádka, který z nich bude spát nahoře. Pokud to jinak nejde, jednoduše vytvořte rozvrh.
postavičky v dětském pokoji6 65.jpg“ style=“width: 640px; height: 359px;“>

Palandové postele jsou vhodné i v případě jednoho dítěte. Opět hlavně díky úspoře prostoru. Pod postelí vznikne obrovský úložný prostor. Využít se může i na hraní nebo umístění stolku s počítačem.

Pokud si chcete s výběrem vyhrát, narazíte i na různobarevné verze nebo dokonce z některých postelí je možné se sklouznout po skluzavce.

Jen chvilinku si odpočinout

Jen chvilinku si odpočinout

Takový stav rozhodně zažil každý z nás. Občas v letních měsících k tomu přispějí i poměrně vysoké teploty, které snad dokážou z člověka po náročném pracovním dnu pěkně vytáhnout všechnu energii. Skutečně postačí si po příchodu domů, na chvíli sednout nebo protáhnout a člověk je potom schopný nabrat sílu a pokračovat v domácí činnosti. A nutně k tomu nemusí sloužit pohovka, sedací souprava nebo rovnou ložnice. Na takový odpočinek se výborně hodí sedací vaky Comfort tmavě šedé Beanbag. Jejich výhodou je rovnou několik možností a vlastností, které nám poskytují.

sedací šedý vak – jak se v něm dá hezky relaxovat a pracovat

 • Pokud bychom se zaměřili na design, tak šedá barva je nenápadná, doladí prázdné prostory v místnosti a hned na ní není všechno vidět. Tudíž vlastně bezproblémové používání.
 • Materiál je odolný a velmi snadno udržovatelný, jelikož postačí voda na omytí a hadřík na otření, bez chemikálií.
 • Jejich náplní jsou malé polystyrenové kuličky vysoké hustoty. Nikdo se nemusí obávat, že by se při manipulaci vysypaly, jelikož jsou bezpečně zabezpečeny systémem trojího zapínaní, což má skvělou vlastnost, že se zip samovolně nerozepne.
 • Kuličky poskytují příjemné a uvolněné posezení, případně ležení.
 • Popruhy, které jsou připevněny na vaku a jsou uzpůsobeny tak, že drží tvar pytle, jako kdyby to bylo křesílko, jsou také velmi vhodné na přenášení. Tudíž se dá pytel klidně přenést na terasu, balkón případně do zahrady. Popruhy se dají snadno odepnout.
 • Sedací vak se neproleží ani neprosedí, což zaručuje dlouhodobé a bezproblémové používání.

sedací vak by se dal klidně rozložit i do knihovny – červený vak na zemi

Bytový doplněk

Sedací vaky se vyrábí v různých velikostech, tudíž se snadno dají pořídit jak pro dospělé, tak děti. Zajímavé je jejich provedení a přirozeně i barevné kombinace. Mnohdy se dají zakoupit ve dvoubarevném provedení, což umožňuje si měnit barevnou kombinaci. V obývacím pokoji u televize se dá tak příjemně lenošit, ale zároveň to může být pěkný bytový doplněk, který nebude narušovat celkový design místnosti. Což je velmi praktické.

Nechte starosti za hlavou

Nechte starosti za hlavou

Každý v životě dojde do bodu, kdy má pocit, že nic neznamená a co hůř, že pro nikoho nic neznamená. Pravda je ale úplně někde jinde. Každý jsme strůjcem svého štěstí a to nikdy nezapomínejte. To, že zrovna někdo neměl svůj den a přenášel tak svůj hněv na Vás, není vůbec ale vůbec Váš problém. Neberte si věci tolik osobně. Nikdo nemá tolik času a ani tolik chutě na to, aby Vám dlouhodobě dělal ze života peklo. Naučte se nebrat si negativní věci k tělu a házejte všechny starosti z práce a z osobního života za hlavu. Je to to nejlepší, co můžete udělat.
relax na molu
Jak na to najdete třeba i na: . Naučte se také milovat sami sebe, nikdo to totiž neudělá tak dobře, jako zrovna Vy. Přijmutím sebe sama posílíte své sebevědomí a tím i svou sebedůvěru a ta stojí za každým Vaším úspěchem. Dopřejte si tedy dostatek času v týdnu na odpočinek a na bytí sami se sebou. Z počátku se Vám to může zdát trochu trapné a nebudete se cítit úplně komfortně, ale opak je pravdou. Časem poznáte, že když jste za dobře sami se sebou a svým svědomím, že se Vám daří mnohem více i ve vztazích s ostatními lidmi. Nechte do Vašeho života přijít lásku a snažte se ji probouzet ve všem, co děláte a co Vám dělá radost. Jedině tak dojde k opravdovému štěstí a vězte, že pokud nejste šťastní sami se sebou, nikdy s Vámi nebude nikdo spokojený a bude Vám to akorát v každé chvíli připomínat a Vy budete pořád jen vynervovanější a nešťastnější…
socha s dalekohledem
Udělejte to tedy pro sebe, ale i své blízké a budoucí životní partnery. Ušetříte si tak spoustu trápení a smutných chvil. Stačí si dopřát jen dostatek času pro sebe a podnikat sami se sebou nejrůznější aktivity. Pozvěte sami sebe na kávu do příjemné kavárny. Jděte sami na film do kina anebo se jen jděte prostě projít po okolí. Uvidíte, jak báječně si Vaše tělo a mysl odpočine a že se Vám bude usínat s klidnějším pocitem a ráno se vzbudíte s klidem v srdci,

Užijte si koupel jako v mořské vodě

Užijte si koupel jako v mořské vodě

Jestliže vám záleží na tom, aby vaše bazénová voda byla v co nejlepší kondici a abyste si plavání ve vaší nádrži mohli užívat s co největším potěšením, pak jste si jistě svůj bazén vybavili kvalitní salinizační jednotkou a pravidelně kupujete bazénovou sůl. Bazénová sůl totiž prokazatelně zlepšuje kvalitu vody ve vaší nádrži, snižuje její tvrdost a slaná voda také mnohem lépe působí na vaši pokožku a celkově na vaše zdraví.
čirá voda.jpg
Nicméně aby vše fungovalo přesně tak, jak má, je na místě si bazénovou sůl dobře vybrat, neboť není sůl jako sůl. Například pokud vám záleží na kvalitě vaší bazénové vody a toužíte po tom, aby byla stále jiskřivá a azurová, tak byste si jednoznačně měli pořídit sůl, která byla následně po vytěžení zpracovaná procesem rekrystalizace, při které vzniká čistý chlorid sodný bez nežádoucích příměsí jodidů a fluoridů, které po přidání do bazénové vody způsobují její nežádoucí hnědavé zabarvení.
Avšak i v případě, že svou nádrž nemáte vybavenou salinizační jednotkou, nemusíte se používání soli v bazénové vodě vyhýbat. V tom případě si raději zvolte kvalitní mořskou bazénovou sůl, která byla rovněž zbavena všech nežádoucích příměsí. V případě použití soli v bazénové vodě při absenci salinizační jednotky je vhodné zároveň používat standardní přípravky bazénové chemie pro úpravu vody.
bruneta v bazénu.jpg
Bazénová voda obohacená o mořskou sůl má blahodárné účinky na pokožku plavců a ve vyšších koncentracích je dokonce zdraví prospěšná, stejně tak jako slaná mořská voda. Takový slaný roztok pak ocení především všichni ti, kteří trpí různými kožními ekzémy či lupénkou.
Každopádně ať už si pro úpravu bazénové vody zvolíte jakoukoli sůl, vyberte si vždy tu kvalitní, dobře upravenou. Neměla by obsahovat žádné další nevhodné příměsi a měla by vždy pocházet z kvalitního, ověřeného zdroje. Můžete volit z balení o různých velikostech, k dispozici je vám dokonce i sůl potravinářské kvality anebo různé praktické solné tablety.

Na řasy musíte jít od lesa

Na řasy musíte jít od lesa

Možná se vám stalo, že jste dělali, co jste mohli, a přesto se ve vašem bazénu ze dne na den objevil nepříjemný zákal, a poté začala voda měnit barvu. Anebo to bylo tak, že o svou koupací nádrž pečujete vždy vzorně, nicméně jakmile jste odjeli na dovolenou, tak vás po návratu domů čekalo nepříjemné překvapení. Anebo to bylo ještě úplně jinak.

prostředí bazénu

Nicméně ať už to bylo jakkoli, tak to důležité, co je nyní potřeba řešit je to, že se voda ve vaší koupací nádrži zakalila anebo dokonce zezelenala. A to je opravdu nepříjemná situace. Většinu majitelů totiž tento stav šokuje do té míry, že to první, co je v takové situaci napadne je to, že musí vodu okamžitě vypustit a napustit novou. A to i přesto, že si uvědomují, že je to bude stát dost peněz navíc.

textura vlnění

Nicméně každý, kdo takový počáteční šok překoná a začne se zajímat o to, co by se ještě dalo podniknout na záchranu velkého množství vody v nádrži jistě brzy zjistí, že dobrým řešením je použít algicid. Tento chemický přípravek totiž vaši vodu spolehlivě vyčistí. Tedy, abychom byli přesní, především vás zbaví řas a to tak, že je okamžitě zabije a tím zamezí jakémukoli dalšímu množení. Ovšem pokud chcete být se stavem své vody spokojení, musíte se ještě zbavit množství mrtvých řas ve vodě. A to uděláte nejlépe tak, že zákal odfiltrujete. Nicméně může se stát i to, že na něj běžná písková filtrace stačit nebude.

vynořená holka

Řasy jsou totiž velice drobné organismy, které snadno filtračním pískem proklouznou, a proto je nebude moci zachytit. Ovšem i na to již dnes existují spolehlivé vychytávky. Stačí, když si pořídíte vločkovač, který drobné částečky spojí dohromady do větších celků, které již následně spolehlivě odfiltrujete anebo je můžete odsát ručním vysavačem. A vaše voda bude opět krásně azurová a blyštivá, přesně tak, jak má správná bazénová voda být.

Theme: Overlay by Kaira