Rubrika: Nákupy

Strojírenské měření

Průběžná kontrola

Strojírenství má hned několik konkrétnějších oblastí, přičemž jednou z nich je měření. Měřit se dá kdeco, ovšem my se podíváme na kontrolu rozměrů. Přeci jen u některých součástek stačí pár desetin a rázem už hřídel nepůjde do náboje nalisovat. To je ještě lepší případ, protože materiál se dá ubrat.

ozubená kola

V opačném případě se mnohdy jedná o zmetek, který se vyhodí, protože navařovat chybějící materiál se vyplatí jen u hodně drahých součástek, a ne vždy to jde. Kontrola by měla probíhat postupně, protože když kus dojde třeba až k broušení a zjistí se, že nevyhovuje toleranci a v daném místě není dostatečný přídavek na broušení a takto špatně je na tom celá série kusů, tak to radost neudělá asi nikomu. Proto lidé u strojů průběžně výrobky měří buď sami, nebo je nosí do kontroly. V každém případě je potřeba vybavit všechny potřebné zaměstnance vhodnými kvalitními měřidly, aby výsledky kontroly byly důvěryhodné.

Kalibrace

Když vezmeme samotný pasametr, tak s ním toho moc nenaměříme, protože potřebujeme nejdříve ho zkalibrovat. Jedná se totiž o měřidlo nepřímé, což znamená, že nám neukazuje okamžitě naměřenou hodnotu. Máme zde totiž ručičku zobrazující odchylku od nastavené hodnoty a podle toho zjistíme, zda jsme vůbec v toleranci, přičemž tyto měřidla obvykle zvládají měřit v řádech tisícinách. Pomocí čeho provedeme kalibraci? Využijeme k tomu Základní měrky. Jedná se totiž o sadu přesných destiček s precizní povrchovou i tepelnou úpravou, aby si svou přesnost uchovali i při dlouhodobém používání.

pracovní stůl

Dají se skládat na sebe, takže si snadno sestavíme potřebný rozměr. Taková sada sice není nejlevnější záležitostí, ovšem máme u ní jistotu, že nám opravdu vydrží a můžeme se na ni spolehnout. Je však výhodné se k nim dobře chovat a starat se o ně. Tyto sady splňují normu ČSN, podle které je můžeme najít.

Cesta za kratomem

Abychom se mohli seznámit s kratomem, tak musíme nahlédnout do jeho domoviny a tou jsou jihoasijské země. Rozhodně ho nelze přehlédnout, jelikož se jedná o stálezelený tropický strom z čeledi kávovníků, který dosahuje klidně až 30 metrů. Strom pochází původem z Thajska, Myanmaru, Malajsie a dalších zemí. Je známý rovněž pod svým botanickým označením – Mitragyna Speciosa. Důležité jsou jeho listy, které obsahují sloučeniny, které jsou označovány za nebezpečné. Mezi nejvíce obsažené patří Mitragynin a 7-hydroxymitragynin. V podstatě se dá říci, že v takovém množství se v žádném jiném přírodním zdroji nevyskytuje.

kratom druhy

Zázrak nebo postrach

Těžko říci, zdali je kratom cestou vysvobození od některých speciálních problémů nebo vede cesta k závislosti na konzumaci. Bezpochyby závislost může vzniknout na čemkoliv. Konkrétně mitragynin je látka, která se stále častěji objevuje v oblasti přírodní medicíny a má zde své místo. Všeobecně platí, že je nutné se vyvarovat toho, aby se překračovala denní doporučená dávka, jelikož to by byl poté problém. Kratom se jinak z pohledu lidového léčitelství používá jako sedativum nebo stimulant. Již to vyvolává mnoho diskuzí, zdali kratom dovolit nebo zakázat. To je ostatně vidět i na tom, jak na prodej sušeného prášku z listů reagují jednotlivé státy. V některých je úplně zakázaný a některé jsou pro změnu tolerantní. V České republice je prodej i nákup legální, ale nesmí vás překvapit, že si vlastně budete kupovat kratom pro sběratelské účely.

kratom zelený

Benefity, které přináší úlevu

Nejčastějšími uživateli byli dělníci, rolníci nebo jednoduše všichni, kteří museli podávat výkon v době velkého tepla. Kratom jim dodával dostatek síly i energie zvládnout únavu, bolesti i další neduhy, které by jim bránily ve výkonu práce. V současné době je kratom oblíbený i mezi samotnými sportovci.

Přípojka na vodu: jak si zajistit pitnou vodu bez starostí a za rozumnou cenu.

Přípojka na vodu:

Pokud plánujete stavbu nebo rekonstrukci domu nebo chaty, jistě vás zajímá, jak zajistit přívod pitné vody do vaší nemovitosti. Nejjednodušším a nejspolehlivějším řešením je připojení na veřejný vodovod. V tomto článku se dozvíte, co je to vodovodní přípojka, jak ji zřídit, kolik stojí a jaké jsou její výhody. Vodovodní přípojka je samostatná stavba tvořená úsekem potrubí od odbočení z vodovodního řadu k vodoměru a není-li vodoměr, pak k vnitřnímu uzávěru připojeného pozemku nebo stavby. Odbočení s uzávěrem je součástí vodovodu. Vodovodní přípojka není vodním dílem.

kapky vody

Vodovodní řad je potrubí veřejného vodovodu, které prochází podél pozemků nebo pod nimi. Vodovodní řad zásobuje pitnou vodou více nemovitostí a je majetkem a odpovědností provozovatele veřejného vodovodu. Vodoměr je zařízení, které měří spotřebu pitné vody na připojené nemovitosti. Vodoměr je obvykle umístěn na hranici pozemku nebo ve vodoměrné šachtě. Vodoměr je majetkem a odpovědností provozovatele veřejného vodovodu. Vnitřní uzávěr je kohoutek nebo ventil, kterým lze ovládat průtok pitné vody na připojené nemovitosti. Vnitřní uzávěr je umístěn uvnitř budovy nebo na jejím plášti. Vnitřní uzávěr je majetkem a odpovědností majitele nemovitosti.

přípojka na vodu

Zřízení vodovodní přípojky vyžaduje splnění následujících kroků:

Zjištění možnosti připojení na veřejný vodovod. Ne každý pozemek má ve své blízkosti dostupný veřejný vodovod. Proto je nutné se obrátit na provozovatele veřejného vodovodu a zjistit, zda existuje možnost připojení na jeho síť a za jakých podmínek.

Vypracování projektu vodovodní přípojky. Projekt musí být vypracován autorizovaným projektantem a musí obsahovat technické parametry a trasu potrubí, polohopisný plán s ochranným pásmem, rozpočet a harmonogram prací. Projekt musí být schválen provozovatelem veřejného vodovodu a stavebním úřadem.

Zajištění stavebního povolení nebo ohlášení stavby. V závislosti na charakteru stavby je nutné získat stavební povolení nebo pouze ohlásit stavbu stavebnímu úřadu. Pro zjednodušení procesu lze použít tzv. jednotné povolení, které zahrnuje povolení k napojení na veřejný vodovod i povolení k samotné stavbě přípojky.

Realizace stavby vodovodní přípojky. Stavbu lze provést buď svépomocí, nebo smluvně s odbornou firmou. Stavba musí proběhnout podle schváleného projektu a za dodržení technických norem a bezpečnostních pravidel. Po dokončení stavby musí být provedena revize a kolaudace.

Zaplacení poplatků za připojení na veřejný vodovod a za spotřebu pitné vody. Poplatek za připojení na veřejný vodovod se platí jednorázově provozovateli veřejného vodovodu podle jeho ceníku.

Co je lepší, než generikum Viagry na erekci

Také patříte k milovníkům sexu, což je nejvyšší vyjádření láskyplného vztahu mezi dvěma partnery? Sex je možné provozovat i za úplatu, v podstatě bez lásky a citu, ale brzy zjistíte, že vás nemůže naplnit tak, jako tehdy, jsou-li partneři, jak se říká, jedno tělo, jedna duše. Sex lze provozovat v mnoha rozličných polohách a různými technikami a také na řadě míst a v odlišných časech, je to zkrátka činnost, která dokáže naplnit očekávání mnohem víc, než cokoli jiného. Dosažením orgasmu také získáváme energii navrch, někteří odborníci tvrdí, že ozdravuje tělo i mysl, a prodlužuje život. Schopnost užívat pravidelných orgasmů je také jednou z nejkrásnějších forem prožívání života a kdo toho není schopen, je v podstatě chudák.

krásná dívka

Jestliže se ztráta schopnosti docílit orgasmu týká i vás, jestliže se vám vytratila erekce a dávno pryč jsou časy, kdy jste si sex mohl užívat třeba několikrát denně, je čas zamyslet se nad tím, zda není možné situaci napravit návratem do lidské přirozenosti, tedy k souladu s přírodními a duchovními (vesmírnými) zákony.

muž a žena

Že tyto zákony existují, je nepochybné, jinak by nic nemohlo být a existovat. Jejich součástí je i vhodné stravování a obecně životní styl, oproštěný od stresu. A právě stres bývá zásadním problémem, který směřuje k potlačení erekce. Mohou za to stresové hormony, které u chronického stresu zůstávají v krevním oběhu v nadměrné míře, čímž blokují tvorbu testosteronu, a ten potřebujeme k erekci, stejně jako kyslík k dýchání.

Odložte raději generikum Viagry Erectmax a zaměřte se na vyloučení stresu z vašeho života. Nápomocné vám v tom mohou být i některé byliny, co podporují tvorbu testosteronu a blokují nadměrný adrenalin a kortizol. K těm nejznámějším rostlinám proti stresu a na podporu erekce a chuti na sex patří Kotvičník zemní, indická Ashwagandha, Maca peruánská a Korejský ženšen.

Perfektní obnovení šatníku

Perfektní obnovení šatníku

Každý čas od času potřebuje do svého šatníku nějaké nové kousky. Je náročné neustále obměňovat svůj šatník v dnešní drahé době. Je ale potřeba si udělat radost a jít trochu s dobou, proto je v podstatě nutnost si občas nějakou tu radost do své skříně udělat. Momentálně jste také ve fázi, kdy potřebujete nějaký nový kousek na nějakou speciální příležitost nebo jen chcete obměnit šatník či celkově změnit váš osobní styl oblékání?

Látka

Ať už jsou vaše důvody nákupu oblečení jakékoli, rozhodně nezoufejte při dnešních cenách, protože pořád existují nejrůznější portály, na kterých nakoupíte exkluzivní oblečení jen za zlomek ceny. Zvlášť pokud takové ceny ještě dokážete http://virality.tiscali.cz/dokazete-si-vsimnout-spatne-techto-deseti-fotografiich/ snížit nějakým slevovým kódem. A přesně to, vám nabízíme i my. Nabízíme prvotřídní nabídku, díky které si nakoupíte na jednom z nejnavštěvovanějším internetovém obchodu za velmi příznivé ceny. Najděte na něm spousty světových a známých značek, které si zamilujete hned na první pohled. Najdete zde spousty exkluzivních drahých značek, které si za plné ceny jen tak nepořídíte, ale na tomto portálu je seženete za úplně jiné ceny. Také zde najdete ale i obyčejnější značky, které si zamilujete a které díky jejich cenám si budete moct pořídit i v několika barvách.

módní přehlídka

Díky perfektním akcím a slevám si budete moct nakoupit oblíbené kousky za ty nejnižší ceny a budete se moct těšit na dokonale obnovený šatník, který si zamilujete a který pro vás bude opravdovou chloubou.

Naše about you 20 sleva pro vás bude tím správným krokem, abyste si nakoupili na jednom z nejlepších e-shopu a abyste si konečně do vašeho šatníku dopřáli nádherné kousky, po kterých takovou dobu toužíte. Můžete však akci využít nejen na obnovení šatníku, ale najdete zde i perfektní dárkové kousky, které využijete pro každou příležitost. Můžete zde udělat radost někomu blízkému nebo si například naplnit košík dárky na Vánoce. Nečekejte na nic a využijte perfektní jedinečné akce.

Rychlouzavírací sáčky se zipem při stěhování

Rychlouzavírací sáčky se zipem při stěhování

Jakou roli sehrají rychlouzavírací sáčky se zipem při stěhování? Mohou docela zásadní.

Potřebujete rozmontovat nábytek – představte si, že máte před sebou šatní skříň, psací stůl a komodu, a že potřebujete každý kus nábytku rozmontovat na dílčí části. Každou desku bude třeba popsat a označit, abyste věděli, jak nábytek sestavit zas dohromady, a budete muset zároveň někam umístit spojovací materiál, všechny šrouby, vruty, kolíčky atp. Máte v tomto ohledu více možností. Buď je uložíte do plastové krabičky s víčkem, nebo do sklenice. Papírovou krabičku spíše vyloučíme, ta by se mohla snadno poškodit.

ocelové vruty

U sklenic a plastových krabiček ovšem hrozí při neopatrném otevírání vysypání na zem nebo rozbití sklenice, zatímco u plastových uzavíracích sáčků se vám to jen tak nepodaří. Sáčky nemají tendenci se kutálet, praskat a rozbíjet se jako sklo nebo křehčí plast, je to zkrátka fólie, a ta udrží uvnitř obsah poměrně bezpečně, i když to budou třeba kovové vruty s ostrou špičkou.

mouka v dóze

Výhodou zip sáčků je i to, že je uzávěr velmi pevný, a že se samočinně neotevře a šroubky se nikam nevysypou. Můžete jej buď přilepit lepicí páskou přímo na některý z dílů nábytku, anebo, a co je lepší, raději vložit někam do tašky či do krabice, odkud se nikam neztratí.

Potřebujete zabalit drobnosti – sáčky se zipem se uplatní právě při takovýchto situacích, kdy je nutné balit různé maličkosti, např. korálky, bižuterii, drobné hygienické potřeby, hračky, jako jsou figurky, hrací karty, puzzle, a dále pak trvanlivé potraviny z kuchyně, např. strouhanka, ořechy, luštěniny, sušené ovoce.

Výhody sáčků spočívají v tom, že jsou zdravotně nezávadné, lehké, dobře skladné a také levné. Můžete je mít v zásobě ve více velikostech a v podstatě na cokoli. Při stěhování se dají využít i pro zabalení svačiny na cestu a pro předměty, které máte v příručním zavazadle u sebe pro použití ve stěhovací den při zabydlování na novém místě.

Když se před domem ucpe kanalizace

Když se před domem ucpe kanalizace

Pamatujete se na legendární film s názvem „Vrchní, prchni!“? V jednom záběru tam Josef Abrhám chystá lest na vrchního číšníka, k jehož luxusnímu vozu si přistaví svůj Velorex. Z telefonní budky zavolá do místní restaurace, číšníka osloví podle předem zjištěného jména na vizitce a sdělí mu, aby si přeparkoval vůz, že údajně stojí na kanálu, a že čisticí služba bude kanály „vybírat, a to zásadně v noci“.

automobil Velorex

Skutečně vypečený žertík, kterému se zasměje snad každý, ale ne každému je do smíchu, když se právě ten „jeho kanál“ před domem ucpe. Tentokrát přispěchá na pomoc havarijní instalatérská služba, aby zasáhla, ale ne kvůli manýrům falešného vrchního, nýbrž z čistě provozních důvodů.

kanál na ulici

Čištění kanalizace může zasáhnout každého z vás, týká se to jak rodinných domů, tak i těch bytových, a samozřejmě všech dalších staveb, které jsou napojeny na veřejnou kanalizační síť. Kanály se skutečně mohou zanést odpadem, a nejen kanály, ale i kanalizační přípojky a samozřejmě i domovní odpady a stoupačky. Do kanalizace se mohou dostat předměty, které tam nepatří, potrubí a armatury může ucpat naplavený písek, štěrk, zemina, kameny, větve, listí stromů, papíry, kusy plastových fólií a sáčků. Do kanalizace někdy prorostou kořeny stromů a keřů a tehdy je nutné, podobně jako u silných vrstev naplavenin, zasáhnout tlakovou tryskou nebo mechanickou frézou.

Jsou to operace poměrně náročné na technické vybavení, nemůže je provádět každý, a ne každý také tuto profesi zvládne kvůli nebezpečí kontaminace bakteriemi a nepříjemnému zápachu. Instalatérské firmy, které tyto zásahy provádí, jsou navíc připravené k výjezdu i mimo běžnou pracovní dobu, udržují pracovní pohotovost 24 hodin denně, po celý kalendářní rok, bez výjimek. Některé situace vyžadují rychlý zásah třeba i o půlnoci mezi sobotou a nedělí, kanály zkrátka nerozlišují, jaký je den v kalendáři, a kolik je ve skutečnosti hodin.

I projevy stárnutí se dají oddálit

I projevy stárnutí se dají oddálit

Kolagen je pro nás a pro náš aktivní život velice důležitý. Dostali jsme ho do vínku pořádnou dávku. A navíc se nám od narození začal v těle i sám vytvářet. Najdeme ho v kůži, šlachách, kostech, zubech, v chrupavkách a v cévách. Dokonce kolagen předáváme svému ještě nenarozenému dítěti. Kolagen je vláknitá bílkovina, která je nerozpustná ve vodě a tvoří přibližně třetinu všech proteinů (bílkovin) v těle. Ale protože lidské tělo není žádné perpetum mobile, tak jakmile člověk dosáhne zralosti, začne se produkce kolagenu snižovat. Doba zralosti (dospělosti) se pohybuje kolem 25. roku věku. Někdy od této hranice nám tělo začíná stárnout. A je to právě tím, že má tělo nedostatek kolagenu, který je potřeba k tvorbě a obnově buněk.

zdravá pružná pleť

Kyselina hyaluronová, naopak patří do skupiny sacharidů. Hyaluronan tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je součástí tkání. Nejvíce se nachází v očích, v kloubní výživě a kůži. Má důležitou schopnost vázat vodu. Díky tomu zajištuje pružnost mezi buňkami. Navíc má funkci transportní a zajišťuje mezi buňkami příjem kyslíku a živin. Je hlavní zvlhčovač očí.

aktivní stáří

Pokud nám tělo začne stárnout, znamená to, že nám chybí mimo jiné kolagen a kyselina hyaluronová. Objevují se nám vrásky, zhoršuje se nám kvalita vlasů a nehtů. Samozřejmě to jsou jen vnější projevy. Mezi vnitřní projevy patří například zhoršení funkčnosti pohybového aparátu, což je pro náš aktivní život velice důležité. Tento proces stárnutí je však možné oddálit a to spojením obou těchto prvků. Na trhu se objevují různé přípravky, které se nám snaží pomoci a mají nám kolagen a kyselinu hyaluronovou doplňovat. Ne vždy jsou ale kvalitní. Pokud se rozhodnete prodloužit si svůj aktivní život a používat tyto doplňky, pak je důležité si ověřit výrobce, jestli vůbec odpovídá všem podmínkám pro prodej a jaké má složení. Často se stává, že přípravek obsahuje malé množství těch základních látek a je doplněn velkým množstvím nepotřebného, někdy i škodlivého materiálu. Když si na to dáte pozor a budete používat vhodné přípravky, pak se budete cítit lépe.

Mikiny pro Vaší reklamu

Mikiny pro Vaší reklamu

Reklama je vždy pro firmu alfa a omega fungování a úspěchu. Pokud k tomu přidáte i reklamní předměty máte vyhráno. A co tak třeba reklamní mikiny?

Reklamní předměty jsou velmi oblíbený artikl reklamy a prezentace firmy. Firma tím může obdarovat nejen své zaměstnance, jejich rodinné příslušníky, ale také třeba obchodní partnery, dodavatele nebo je darovat do různých tombol a soutěží. Ať už se jedná o různé tužky, bloky, kšiltovky, tak také třeba hračky nebo reklamní mikiny. Reklamní předměty mají opravdu sílu a až 92% lidí, kteří tento reklamní předmět obdrží si tento předmět zanechá. Dalo by se říci, že se dá reklamní předměty přiřadit k virálu. Jsou šířené mezi větší masu lidí, a tedy Vaše firma získává mnoho potenciálních zákazníků. Tyto předměty patří nejen k levnější formě reklamy, ale mají i užitečnou stránku, a to se cení.

marketing

Reklamní předměty vládnou

Podle různých studií vyšlo najevo, že každá větší firma vlastní 6 – 8 reklamních předmětů. Dokonce až 74 % zaměstnanců dostane reklamní dárek ve své firmě a ze všech lidí ho jen jeden z pěti ho vyhodí. Je i velmi zajímavé, že osm z deseti zákazníků rádo dokonce reklamní předměty dostává a někteří tyto akce dokonce cíleně vyhledávají a 53% využívá reklamní předmět alespoň jednou týdně. Dokonce polovina těchto zákazníků by chtěla reklamní předměty dostávat ještě častěji. Velmi zajímavé, že? A jak jste na tom vy? Když se zamyslíte, máte taky nějaký reklamní předmět u sebe nebo doma?

mikiny

Reklamní mikiny

Reklamní mikiny patří mezi velmi oblíbené dárkové předměty. Jsou praktické a příjemce je může nosit ve své firmě, pokud se jedná o firemní mikinu, nebo na doma, na zahradě a klidně i na běžné nošené do města. Vybírat můžete z klasických střihů, s kapucí, bez nebo se zipem, přes hlavu, a tak by se dalo pokračovat donekonečna stejně jako u barev. Reklamní mikiny můžete mít ve firmě jak pánské, tak i dámské nebo pro děti. Existuje mnoho společností, které Vám tyto reklamní mikiny vytvoří dle Vašich požadavků. Nesmíte zapomenout, že taková reklamní mikina by měla mít Vaše logo, název firmy a třeba kontakt nebo nějaký slogan.

Jedinečné tekuté tapety, které vám ušetří hromadu drahocenného času

Jedinečné tekuté tapety, které vám ušetří hromadu drahocenného času

Tekuté tapety nejsou moc známé, ale přitom jsou velmi originální a jednoduché na aplikaci. Lidé znají většinou papírové nebo nalepovací tapety, které potřou lepidlem a přilepí na zeď. To je docela nudné, nemám pravdu? Tekuté tapetě se také říká textilní omítka. Tak jak se vlastně používají tekuté tapety a co je to vůbec zač?

tekutá tapeta

 1. Z čeho se vyrábějí?
  Všechny tekuté tapety se vyrábí z přírodních materiálů, takže je to například hedvábí nebo také bavlna.
 2. Co je na nich tak výhodné?
  Je to ekologický výrobek, který neobsahuje třeba ředidla. Pokud máte ve zdi nějaké praskliny, tekutá tapeta je jednoduše zakryje. Na aplikaci to také není vůbec náročné. Pokud chcete partnerku překvapit, zvládnete to aplikovat sami. Velkou výhodou je, že perfektně zvukově, ale i tepelně místnost izoluje. A jak se to vůbec nanáší? Můžete klidně válečkem nebo hladítkem. Tyto tapety se prodávají jako suchá směs. 1 balení této tapety je přibližně na 3 m2. A jak se to nanese na zeď, když je to suchá směs? Podle návodu to jednoduše zředíte vodou a perfektně promícháte. To je vše, nic složitého.
 3. Jak je to se vzory?
  Můžete si klidně vytvořit vlastní vzor. A pokud si myslíte, že na vymýšlení nemáte fantazii, můžete využít širokou nabídku vzorů. Přejete si snad pomerančově oranžový podklad, bílý podklad s hnědými vlákny a se zlatými flitry? Nebo byste chtěli klasickou fialovou nebo lahvově zelenou? Nebo dokonce bílý podklad s béžovými, hnědými vlákny a černými čárkami? Jen si račte vybrat. Vybere si každý.
 4. Jaká je cena?
  Cena záleží podle toho, jakou tapetu si vyberete. Pohybují se od 495 Kč – 655 Kč za 1 balení.

tekutá tapeta

Pokud vás už nudné papírové nebo nalepovací tapety nebaví, protože se odlupují, vůbec nedrží, dělají se vám po nalepení bubliny nebo nemají vzor, který si představujete, tak zavítejte do e-shopu pro tekutou tapetu Colortap. Budete spokojeni, ušetříte nejen peníze, ale taky drahocenný čas. Neztrácejte svůj čas.

Theme: Overlay by Kaira