Rubrika: Domácnost

Celoroční mobilní dům

Celoroční mobilní dům

Mobilní dům celoroční

Na jednom malebném břehu řeky Otavy stojí v malém kempu karavany. Některé stojí celoročně, jiné mizí na zimu, ale brzy z jara se opět objevují přesně na tom svém místě, kde je už očekává malé dřevěné posezení, jejich ohniště a přemrzlý záhonek. Zařízení kempu je skromné, sociální vybavení doslova mizerné, ale tito patrioti přetrvávají celé roky. Nic jim nevadí, že do nejbližšího obchodu pro rohlíky a kus salámu musí urazit několik kilometrů, že sednout na místní toaletu je trochu zkouška odvahy, hospůdka je opodál a zažité prostředí dělá divy.

Mobilní dům

Každý víkend nahodí pruty a rybaří, posedí u táboráku, poslouchají, jak krásně šumí jez a ptáci šťastně cvrlikají. Když mají štěstí, spatří i ledňáčka, který při lovu rybek začne předvádět své mistrné kousky. Jak ale jde čas, karavany stárnou, některé končí vybydlené a zpustošené opodál, jiné sice žere zub času, ale majitelé se nevzdávají, ačkoli ubytování není už ani trochu pohodové a nikdy nevědí, jestli karavan vydrží do další sezony, nebo je to jeho derniera. Takže těchto malých, skromných, časem sešlých obydlíček rok od roku ubývá, ale na přilehlé louce se postupem času začaly objevovat mnohem exkluzivnější obydlí. Mobilní domy. V poslední době se rozrůstají jako houby po dešti.

interiér

Jejich obyvatelé si okolní prostor upravují k obrazu svému, vznikají záhonky se zeleninou, skalky, plůtky a ohrádky, kde pobíhá pes, nebo kdákají slepice. Přes den chytají ryby, ale už nerozdělávají ohýnky v ohništích, před domky mají grily a připravují své úlovky k večeři. Jsou to ti samí lidé, kteří ještě před rokem, dvěma obývali polorozpadlý karavan, ale nastal čas, aby dali průchod své lásce k místu, které milují celý život, natrvalo opustili své městské příbytky, ve kterých je vlastně už jako penzisty nic nedrželo, a začali nový život na svém milovaném břehu řeky. Mobilní dům celoroční jim poskytne veškeré pohodlí i dost prostoru, může se postavit i tam, kde by běžný dům nebylo možné vystavět. Je za neskutečně výhodnou cenu, obzvlášť v porovnání s dnešními cenami nemovitostí. Prostě tihle lidé na to vyzráli.

Bydlení, za které moc nedáte

Bydlení, za které moc nedáte

Je zcela pochopitelné, že by každý člověk na planetě chtěl bydlet ve svém. To z pochopitelných důvodů není možné, nicméně alespoň v našich zeměpisných šířkách to teoreticky šlo, alespoň tedy donedávna. Obytné nemovitosti byly v posledních dvou dekádách docela levné a šly celkem na dračku. Tento stav se ale před pár lety změnil a dnes je to přesně naopak. I malé byty, zvláště pak ve větších městech, si v současnosti může dovolit jen málokdo. Často i malé kamrlíky stojí několik milionů, což je samozřejmě zcela mimo finanční možnosti většinové společnosti.

Konstrukce domu

Lidí s nižšími příjmy, než jsou nadprůměrnou, mohou bydlet důstojně a za docela slušné peníze. Existují totiž i jiné možnosti něž klasické bydlení v bytech či rodinných vilkách. Mobilní dřevěné domy nové generace jsou přizpůsobeny pro celoroční bydlení, a navíc jako bonus se dají sehnat za poměrně slušné peníze.

Ložnice

Jsou v mnoha ohledech výhodné

Je docela pochopitelné, že mobilní domy jsou oblíbené primárně díky nízké ceně. To ovšem neznamená, že by se jednalo o nějakou miniaturní záležitost, kam se vejde sotva pár lidí. Je pravda, že i nové mobilní domy nejsou zrovna největší, nicméně jsou již dostatečně zařízené tak, aby se v nich žilo více než dobře. Bonusem navíc je, že tento druh bydlení je vždy již od základu kompletně zařízen. Není tak potřeba cokoliv dokupovat. Nábytek či jiná zařízení je člověk automaticky získá s nastěhováním. Skvělé navíc je, že veškeré vnitřní zařízení je započítáno do konečné ceny.

Dovolená

Hodně lidí dnes chce trávit dovolená v tuzemsku, ideálně někde na chatce. Není však potřeba si pronajímat draze cizí nemovitost. Dnes je možné si chatku koupit docela lacino. Hlavně mobilní verze jsou cenově velice přístupné a mohou stát mnohem méně než třeba stavba nového srubu. Stačí mít vlastní pozemek na pěkném místě a není co řešit. Nejedná se samozřejmě o ideál, ale tam, kde je potřeba šetřit, jsou vždy na místě kompromisy.

Když se řekne …

Když se řekne …

Jistě jste už viděli mnoho různých článků, jež nás informují o tom, co je to úvěr a co půjčka. Spojené jsou často s dalšími novými názvy až se v nich běžný občan, dalo by se říct laik v oblasti bankovnictví a financí, začíná pomalu ztrácet. Všechny nás mají informovat o novinkách, událostech a o tom, co je nejlepší si zvolit. Jenomže to my sami musíme říct, co je pro nás nejlepší si zvolit. Nikdo za Vás tento krok neudělá, a proto v tomto krátkém článku začneme hezky od samotného začátku. Nepřejeme ihned k prostředku nebo ke konci, ale začneme od samotného názvu. Takže co to znamená, když se řekne nebankovní hypotéka. vysoké budovy, moderní prosklené několik vedle sebeOn sám o sobě tento název nese určitou informaci, kterou bychom si měli přebrat, a kdejaký laik jistě ze samotného názvu pochopí, že se zřejmě bude jednat o úvěr, čili o dlouhodobější půjčku, které se říká úvěr ale vázanou na ručení nemovitosti, proto ji budeme nazývat jako hypotéka. Jeden název a hned jsme si vysvětlili tři základní pojmy. Nebankovní samozřejmě proto, že si pro ni nejdeme do běžné banky, protože zprostředkovatelé těchto půjček většinou nemají honosné a obrovské stavby na nejproslulejších náměstích a nemají ani komerční prostory a nevlastní po celé České republice budovy, aby z nich mohli dělat svá stanoviště a poskytovat z nich své služby. Dělají to totiž po internetu, kde se v dnešní době odehrává snad veškeré možné dění.

Svět internetu a bankovnictví

Tato dvě odvětví toho v minulosti neměla moc společného. Dá se říct, že internet je poměrně mladý, a do moderní doby byla i oblast samotného bankovnictví na hony vzdálená internetu. V dnešní době je to však všechno stoprocentně jinak a bankovnictví s internetem hodně spojujeme. Internetové bankovnictví je tedy naprosto běžné, proto se i většina transakcí odehrává na internetu, z čehož vlastně mladí lidé nemají vůbec strach, i když starší ročníky tomu stále ještě moc nedůvěřují.muž v obleku s červenou kravatou

  • Z těchto ohledů a důvodů se i samotné půjčky poskytují velice snadno a rychle na poli internetu, proto se můžeme bavit o zprostředkovatelích, kteří pracují pomocí internetu velice rychle, seriózně a profesionálně. Díky tomu, že nemají vysoké náklady, například budovy a tisíce pracovníků, mohou poskytovat stejně výhodné podmínky, jako běžné banky. Nebankovní hypotéka https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/ je tedy možnost, jak získat peníze snadno a rychle a mnohdy bez otálení nebo zbytečně dlouhých podmínek.

Jednoduché a esteticky zajímavé řešení pro vaši podlahu

Jednoduché a esteticky zajímavé řešení pro vaši podlahu

Současné trendy zabývající se designem a použitím materiálů pro pokládku podlah nejsou nijak striktní a dovolují široký rozlet ve volbě struktur, barev i materiálů. Jde tedy čistě o individuální volbu zákazníka s ohledem na jeho vkus a potřeby. Je zde ale přece jen znatelný posun od před pár lety hojně používanou dlažbou ke krytinám typu podlaha marmoleum, hlavně z důvodu jednoduššího způsobu pokládky a také snadnější údržby. Proč zvolit právě marmoleum?

Černá tabule s nápisem provedeným křídou 100% SUCCESS!

-je z devadesáti sedmi procent přírodního původu (obsahuje borovicovou pryskyřici, lněný olej, korkovou, nebo dřevitou moučku, jutu, vápenec a přírodní barviva)

-díky použitým složkám si zachovává pružnost a odolnost až sedmdesát let při vysoké zátěži

-díky snadné údržbě je vhodné do prostředí, ve kterém je třeba dbát na důslednější hygienu. Je vhodné, jako řešen í pro astmatiky a alergiky.

-lze ho bez problémů kombinovat s podlahovým topením

-je vyráběno ve stovkách druhů, v barevných extravagantních škálách i přírodně pojatém designu
Interiér obývacího pokoje se světlou podlahou

V našem obchodě máte možnost výběru z pestré nabídky a také využít technické poradenství v případě, že jste narazili na jakýkoliv problém s výpočtem množství podlahové krytiny, či jinou otázku. Pokud si sami netroufáte na pokládku, vše zařídí naši školení technici, kteří pracují rychle, profesionálně a na místě s přehledem vyřeší i nahodilé problémy a nedostatky s nerovnostmi a dalšími drobnostmi, jež často tento typ práce provázejí.

Pokud stále váháte s výběrem té správné podlahy, navštivte naše interiérové studio a poraďte se s námi přímo na místě. Respektujeme vaše přání a požadavky. Ke každé zakázce přistupujeme z odpovědností a profesionalitou, kterou ocenily již stovky našich spokojených klientů.

Oživte svůj interiér estetickým a praktickým prvkem, jakým je ekologicky nezávadné marmoleum.

Starej se!

Starej se!

 Snad všichni mladí (převážně tedy puberťáci) mluví o tom, jak se odstěhují od rodičů. Budou svobodní, ve vlastním bytě, všechno si zařídí po svém, nebudou muset nikoho poslouchat, budou svými pány. Ale už je napadlo, že starat se o domácnost není jen o rebelii vůči rodičům?
 Neexistuje večerka, za to existuje hora prádla. Neexistuje nudné jídlo od matky, za to hodina vaření. Existuje soukromí, ale neexistuje úklid bez námahy. Ono je to vždycky něco za něco. Pokud nemáte peníze na luxusní hotel, musíte se všechno naučit sami.
Jak na peníze
 Rozhodně není špatné se to všechno naučit, přijít na zásady dobrého hospodaření s penězi a časem. Ale neubráním se smíchu, když čerstvý vysokoškolák nechápe, proč úklid zabere tolik času, ale pak volá domů, a chce vědět, jak že se vlastně pere.
 Já měla jednu výhodu – v desíti letech mi představili mop, „sloníčka pomocníčka“, alias vysavač a ukázali, jak uvařit těstoviny. O dva roky později jsem už zvládala základní jídla a za další dva roky jsem i prala, žehlila a myla okna. Když jsem si pak v devatenácti balila do kufrů a krabic svůj pokoj a stěhovala se, prala jsem se jen s hledáním hlavního jističe.
 Mnoho mých známých tuhle výhodu nemělo a teď netuší, jak se s čím poprat, protože jim to nikdo nikdy neukázal. A na YouTube jsem ještě návod na praní a vytírání bohužel neviděla.
Praní není jednoduché
 Často si toho, co pro nás rodiče dělají, vůbec nevážíme. Bereme to jako naprostou samozřejmost. A když nás požádají o pomoc, je to nehorázná drzost a bere nám to drahocenný čas (ten stejný drahocenný čas, který trávíme prokrastinací). Kdybychom jim jednou za čas pomohli, rychle bychom zjistili, že postel se sama neustele a že bychom si jich měli vážit.
 Rozhodně to není případ všech. Je spoustu mladých a puberťáků, kteří svým rodičům pomáhají, dobře se učí a v samostatném životě se určitě neztratí.
 Naproti tomu ovšem stojí ti co nic nedělí a nakonec ještě rodiče, kteří po svých ratolestech ani nic nevyžadují.

Vyrobte si doma čistící prostředky!

Vyrobte si doma čistící prostředky!

Když se dělá generální úklid, je zapotřebí doma mít ten nejlepší arsenál prostředků, které nám k němu pomůžou. Najít to pravé není snadné a nejlevnější, tak zkusme použít i potraviny, které každý najdeme ve spíži.
Mnoha nečistotám dáte sbohem pomocí octu. Nejen, že ho využijete při likvidování vodního kamene v pračce, ale pokud jej smícháte s vodou a kapkou esenciálního oleje, musí vyčistit i tvrdé dřevo na podlaze o které se pečuje velmi těžce. Když spojíme ocet a slupky pomeranče, získáme univerzální čistič. A to na cokoliv, koupelny, kuchyně, dokonce i toaletu. V podstatě ocet můžete spojit s aviváží nebo mýdlem a najednou můžete použít dalšího skvělého pomocníka, kterého jste si sami vyrobili.čistící prostředky.jpg
Skvěle Vám poslouží i zubní pasta. Když vydrhnete bílé boty, plastové kryty na telefon, tak nebudete věřit vlastním očím. Hodí se také ženám při akné a mytí rukou po práci na zahradě. Dokonce má schopnost opravit rozbitý display nebo škrábance na lince. Když nepoužíváme prkénko na krájení zeleniny, může nám nůž vytvořit rýhy, zkuste je přetřít zubní pastou a výsledek poznáte do minuty.
Jedlou sodu budete muset mít neustále po ruce. A to nejen na pečení. K zneškodnění vlasů v odpadu, vydrhnutí skla v troubě, spár, či okenních rámů. Také ji využijete k bělení šperků.
Do koupelny také uvítáte jedlou sodu smíchanou s vodkou, tea tree olejem a kapkou esence. Spojení sody a alkoholu vyvolá chemickou reakci, až rozežrání špíny.houby a rukavice.jpg
K provonění místností můžeme louhovat levanduli ve vodě. Po pár hodinách extrakt přelijeme do střičky a máme vůni.  Levandule má zklidňující účinky a doporučuje se ji nastříkat na polštář, než se ukládáte ke spánku. Ráno poznáte, že jste odpočatí a bez stresu.
Všechny hospodyňky uvítají pomoc při úklidu. A pokud můžete použít i potraviny se kterými běžně vaříte nebo pečete, tak je to výhra.

Prach – nesmrtelný protivník

Prach – nesmrtelný protivník

S prachem v domácnosti neustále bojuje každá žena. Jedná se o nikdy nekončící proces. Jakmile jej uklidíte, za pár dní je zpět. Nejvíc to ale odnáší alergici, pro které je soužití s poletujícími částečkami zkrátka utrpením. Pojďme se tedy podívat na to, co to vlastně je, jak s ním efektivně bojovat a zbavit se jej?
ruce s prachem
Prach je všudypřítomný. Jedná se o mikroby, zbytky odumřelé kůže, či dalších uvolněných částeček z různých látek. Celkově je pro obyvatele domu škodlivý. Může způsobovat plicní nemoci, nebo zhorčovat alergie. Nelze se mu vyhnout ani ve venkovních prostorech.
Na základě již zmíněného, je nutné říct, že zbavit se ho zcela nelze. I za před pokladu že bude neustále uklízen, bude se objevovat stále znovu. Jak s ním tedy bojovat a ulehčit si neustálý úklid?
Lapače
Prvním a zároveň nejdůležitějším krokem je, abyste se zbavili veškerých lapačů prachu. Tím jsou míněny veškeré výstavky autíček, hraček, hrníčků a dalších předmětů. Budete je muset neustále uklízet a to po pár dnech. Není vhodné takto uchovávat ani plyšáky. Pokud je máte, musíte je často prát (a to zejména jestliže je vaše dítě alergik a mezi plyšáky spí). Máte-li rádi poličky s vystavěnými věcmi, dejte si je za sklo. Podstatně vám to ulehčí práci.
částečky prachu
Vysávejte, následně utírejte
Vždy prvně vysajte podlahu a následně utírejte prach. Ač by se to mohlo zdát nelogické, je tomu opravdu tak a výsledek uvidíte na vlastní oči.
Pomozte si moderními technologiemi
Žijeme ve dvacátém prvním století, tudíž je zapotřebí toho pořádně využít! V dnešní době již existují klimatizace, které budou vzduch nasávat a následně čistit. Tímto způsobem se rychle zbavíte poletujících částeček a mikrobů. Dalším pomocníkem vám může být robotický vysavač s umýváním podlahy. Prach co se usadí již na zemi, hravě vysaje, plus vám k tomu vytře podlahu! Pokud si jej dobře nastavíte, může vysávat i několikrát denně.

Přikrmování ptáků v zimě

Přikrmování ptáků v zimě

Jedním z těch, kdo to v zimě mají těžké, jsou zpěvní ptáci. Jídla je nedostatek, proto je potřeba se najíst do zásoby na konci léta a na podzim a doufat, že zimu přežiji i se skrovným přídělem potravy. Často však, zvláště během tuhé zimy, končí mnoho sýkorek, vrabců a dalších mrtvých.
 
My lidé však máme možnost jim pomoci, a to instalací krmítka. To umožní ptáčkům získat potřebnou energii a živiny a přežít i to nejhorší období. Krmítek je mnoho typů, ne všechna jsou však vhodná. Jsou i pravidla, kterými bychom se měli řídit.
 vrabci u krmítka
V první řadě, krmítko by mělo být umístěno na dobře přístupném, klidném místě. Dobře přístupné by mělo být nejen pro naše ptačí hosty, ale i pro nás, neboť je potřeba jej pravidelně doplňovat. Nutné je také umístit ho tak, aby se tam nemohli dostat predátoři, především kočky. Ty by snadno zjistily, kde se shromažďuje snadná kořist a výsledkem by byl ptačí masakr.
 
V neposlední řadě je třeba zvážit i podobu. Mělo by umožňovat přístup většímu množství malých návštěvníků najednou. Také by mělo být zastřešené či jinak chráněné, aby nasypaná potrava nezapadala sněhem.
 
Vhodný je tedy klasický tvar domečku bez stěn. Použít lze také závěsné síťky, zde je však potřeba dávat pozor, kam je věšíme. Kolem by mělo být dost volného prostoru, aby s ní ani silný vítr nemlátil o strom či o zeď. Zároveň je potřeba ji pravidelně kontrolovat, zda si tam nějaký opeřenec nezamotal nohu.
 
Co se potravy týče, tak lidské zbytky, a to i staré pečivo či vánoční cukroví, jsou naprosto nevhodné. Ptáčkům možná chutnají, ale neposkytují jim prakticky žádnou výživu a mohou pro ně být i nebezpečné. Doporučit lze komerčně prodávané směsi na přikrmování ptactva, kterou seženete v každém obchodě. Máte tak jistotu, že malí návštěvníci dostanou všechny živiny a energii, které potřebují.
sýkorka na větvi
 
Zdá se, že přikrmování má pouze samé výhody. Koneckonců můžete kromě běžných sýkorek či vrabců narazit i na vzácnější druhy, o kterých jste ani nevěděli, že ve vašem okolí žijí. Pomůžete jim přežít zimu, a oni vás za to na jaře odmění tím, že zbaví vaši zahrádku housenek. Přesto je tu i několik nevýhod. Ptačí návštěvníci mohou být poněkud hlasití, a nejaktivnější bývají zpravidla brzy po ránu. Větším problémem je, že nepatří zrovna mezi čistotná zvířata, takže se připravte na to, že na jaře budete čistit krmítko i jeho okolí od jejich „pokladů“.
 
Odměnou vám však bude jejich přítomnost a možnost pozorovat je tak zblízka, jak se to málokomu naskytne. A kdo ví, možná právě vy objevíte nějaký vzácný druh, o kterém přírodovědci dosud neměli tušení, že u nás žije!

Theme: Overlay by Kaira