Celoroční mobilní dům

Mobilní dům celoroční

Na jednom malebném břehu řeky Otavy stojí v malém kempu karavany. Některé stojí celoročně, jiné mizí na zimu, ale brzy z jara se opět objevují přesně na tom svém místě, kde je už očekává malé dřevěné posezení, jejich ohniště a přemrzlý záhonek. Zařízení kempu je skromné, sociální vybavení doslova mizerné, ale tito patrioti přetrvávají celé roky. Nic jim nevadí, že do nejbližšího obchodu pro rohlíky a kus salámu musí urazit několik kilometrů, že sednout na místní toaletu je trochu zkouška odvahy, hospůdka je opodál a zažité prostředí dělá divy.

Mobilní dům

Každý víkend nahodí pruty a rybaří, posedí u táboráku, poslouchají, jak krásně šumí jez a ptáci šťastně cvrlikají. Když mají štěstí, spatří i ledňáčka, který při lovu rybek začne předvádět své mistrné kousky. Jak ale jde čas, karavany stárnou, některé končí vybydlené a zpustošené opodál, jiné sice žere zub času, ale majitelé se nevzdávají, ačkoli ubytování není už ani trochu pohodové a nikdy nevědí, jestli karavan vydrží do další sezony, nebo je to jeho derniera. Takže těchto malých, skromných, časem sešlých obydlíček rok od roku ubývá, ale na přilehlé louce se postupem času začaly objevovat mnohem exkluzivnější obydlí. Mobilní domy. V poslední době se rozrůstají jako houby po dešti.

interiér

Jejich obyvatelé si okolní prostor upravují k obrazu svému, vznikají záhonky se zeleninou, skalky, plůtky a ohrádky, kde pobíhá pes, nebo kdákají slepice. Přes den chytají ryby, ale už nerozdělávají ohýnky v ohništích, před domky mají grily a připravují své úlovky k večeři. Jsou to ti samí lidé, kteří ještě před rokem, dvěma obývali polorozpadlý karavan, ale nastal čas, aby dali průchod své lásce k místu, které milují celý život, natrvalo opustili své městské příbytky, ve kterých je vlastně už jako penzisty nic nedrželo, a začali nový život na svém milovaném břehu řeky. Mobilní dům celoroční jim poskytne veškeré pohodlí i dost prostoru, může se postavit i tam, kde by běžný dům nebylo možné vystavět. Je za neskutečně výhodnou cenu, obzvlášť v porovnání s dnešními cenami nemovitostí. Prostě tihle lidé na to vyzráli.

Theme: Overlay by Kaira