Nepodceňujte přípravu před nástupem na vysokou školu

Pokud jste čerstvý maturant, tak si určitě bezesporu užijete nejdelší prázdniny. Většina zahajuje výuku až v polovině září a ta trvá pouze do začátku Vánoc. Každý si řekne, to je skvělé, ale má to své ALE. Musíte vědět, že leden je měsíc zkouškového a tam pro některé začíná skutečný očistec. Je to velká změna oproti střední škole a člověk by se měl učit průběžně, aby ho potom nezaskočilo to, že se musí během jednoho měsíce naučit tolik věcí, které jsou srovnatelné s maturitou. Pojďme se ale vrátit na začátek, tam kde ještě nezačal zimní semestr.
přednáškový sál vysoké školy
1. Univerzita, fakulta, katedra.Tyhle tři věci jsou určitě nejdůležitější. V první řadě by bylo dobré si o škole zjistit informace (pokud už to samozřejmě víte, když jste si podávali přihlášku). Většina škol má sesterské budovy, které budete muset v některých případech navštěvovat. Někdy se to nemusí stát, ale důležité je být připraven na všechno. Zjistit si, kde se budovy nachází a jaký je k nim přístup (MHD, parkování, chůze, atd..). Velmi důležitým bodem je, abyste si zjistili, v jaké budově se nachází váš obor. S tím souvisí také, kde je vaše katedra. Pojďme si to určit na následujícím příkladu: Přihlásila jsem se na obor Hudba na Pedagogické fakultě na katedře Hudební kultury. Musím se podívat především, kde se moje katedra nachází, protože zde budu trávit většinu svého času. Tím se mi vyřeší otázka, kde je moje fakulta. Pozor! Fakult může být vždy více. Soustředit se na místo, kde se nachází vaše katedra.
student v knihovně

2. Ubytování. Pokud pocházíte z jiného města, je důležité si zařídit ubytování. Někteří studenti volí koleje: levné ubytování, spolužáci, vrstevníci, kolejská „putika“ a většinou dobré podmínky pro dojíždění do školy. Studenti jsou nadšení, že se můžou (v rámci možností) odstěhovat od rodičů. Jiní studenti volí byty, ve kterých mohou žít s několika dalšími spolužáky nebo s partnerem. Většinou se to pohybuje ve stejné finanční relaci, spíše dražší. Studentské byty poskytují větší klid a spíše samotu.
3. Znalost oboru a jeho předměty.Většina studentů se s oborem neseznámí a to je velká chyba. Bylo by dobré podívat se na popisy jednotlivých předmětů a samo učivem se na ně připravit. Většinou je u popisu každého předmětu doplněná doporučená literatura.
4. Internetové portály, stagy školy.V první řadě bychom doporučili se zeptat svých vrstevníku, kteří mají s vybranou vysokou školou zkušenosti. V případě, že nikoho takového neznám, podívat se na stránky školy.
5. Těšit se.Pokud má člověk motivaci a ví, že si vybral správně, tak je důležité, aby ho učení bavilo. To je 50% úspěch. Hurá na vysokou školu a hodně štěstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira