Místa, kde vyvěrá prastará energie

Pokud se jedná o cíl výletu, většina lidí asi zvolí nějakou destinaci, která je velmi frekventovaná a známá, jako třeba zámky, hrady či jiné památky. My Vám ale v tomto článku chceme představit typ míst, která bývají spíše někde stranou a většinou tam jen tak někoho nepotkáte – energetická místa.

stonehenge v Británii

Energetických míst je více druhů – mohou to být jak například bývalá keltská či slovanská hradiště a oppida (respektive valy z nich), různé kameny, menhiry, chrámy, sochy, háje, kamenné kruhy nebo studánky, tak i místa, která nejsou ničím vizuálně úplně tak výjimečná, ale přesto na nich něco cítíte. Jsou to místa, na kterých vnímavější jedinci můžou vnímat energii, která jim proudí od nohou přes páteř až do hlavy. Ta však může být jak negativní, tak i pozitivní, a je jen na Vás, které dáte přednost. Jedny může nabíjet ta pozitivní, jsou ale i lidé, kterým dělá lépe ta negativní.

kameny v Bretani

Když přijdete na takové místo, je vhodné se k němu chovat s určitým respektem. Není třeba se před ním přímo plazit po kolenou, ale určitý respekt a úcta by tam určitě být měly. Neodhazujte proto na takových místech odpadky a chovejte se tiše.

 

Můžete si zkusit projít místo křížem krážem, abyste zjistily, na jakém místě na Vás energie působí nejsilněji, a tam si můžete sednout, stopnout, nebo i lehnout a můžete meditovat, či jen tak vnímat, jak se stáváte silnějšími. V případě studánek si můžete natočit vodu do lahve, omýt si ruce a obličej nebo si očistit své talismany/amulety/kameny.

 

Pokud se na místě nabijete, je vhodné mu poskytnout nějakou obětinu. Neděste se však – není nutné nic a nikoho zabíjet. Pro účel obětin může posloužit i třeba jen kousek chleba, jablka či jiného jídla, ideálně nějakého, které je co nejvíce přírodní a není moc průmyslově zpracované – kdyby ho snědlo náhodou nějaké zvíře, asi by mu něco velmi syntetického neudělalo moc dobře. V rámci obětiny můžete na místo i vylít vodu ze své lahve.

kámen na pobřeží

Věříme, že Vás náš článek inspiroval, a doufáme, že se na nějaké takové místo někdy vydáte a okusíte jeho energii na vlastní kůži.


Posted in Nezařazené
Theme: Overlay by Kaira