Cesta za kratomem

Abychom se mohli seznámit s kratomem, tak musíme nahlédnout do jeho domoviny a tou jsou jihoasijské země. Rozhodně ho nelze přehlédnout, jelikož se jedná o stálezelený tropický strom z čeledi kávovníků, který dosahuje klidně až 30 metrů. Strom pochází původem z Thajska, Myanmaru, Malajsie a dalších zemí. Je známý rovněž pod svým botanickým označením – Mitragyna Speciosa. Důležité jsou jeho listy, které obsahují sloučeniny, které jsou označovány za nebezpečné. Mezi nejvíce obsažené patří Mitragynin a 7-hydroxymitragynin. V podstatě se dá říci, že v takovém množství se v žádném jiném přírodním zdroji nevyskytuje.

kratom druhy

Zázrak nebo postrach

Těžko říci, zdali je kratom cestou vysvobození od některých speciálních problémů nebo vede cesta k závislosti na konzumaci. Bezpochyby závislost může vzniknout na čemkoliv. Konkrétně mitragynin je látka, která se stále častěji objevuje v oblasti přírodní medicíny a má zde své místo. Všeobecně platí, že je nutné se vyvarovat toho, aby se překračovala denní doporučená dávka, jelikož to by byl poté problém. Kratom se jinak z pohledu lidového léčitelství používá jako sedativum nebo stimulant. Již to vyvolává mnoho diskuzí, zdali kratom dovolit nebo zakázat. To je ostatně vidět i na tom, jak na prodej sušeného prášku z listů reagují jednotlivé státy. V některých je úplně zakázaný a některé jsou pro změnu tolerantní. V České republice je prodej i nákup legální, ale nesmí vás překvapit, že si vlastně budete kupovat kratom pro sběratelské účely.

kratom zelený

Benefity, které přináší úlevu

Nejčastějšími uživateli byli dělníci, rolníci nebo jednoduše všichni, kteří museli podávat výkon v době velkého tepla. Kratom jim dodával dostatek síly i energie zvládnout únavu, bolesti i další neduhy, které by jim bránily ve výkonu práce. V současné době je kratom oblíbený i mezi samotnými sportovci.

Theme: Overlay by Kaira