Na řasy musíte jít od lesa

Možná se vám stalo, že jste dělali, co jste mohli, a přesto se ve vašem bazénu ze dne na den objevil nepříjemný zákal, a poté začala voda měnit barvu. Anebo to bylo tak, že o svou koupací nádrž pečujete vždy vzorně, nicméně jakmile jste odjeli na dovolenou, tak vás po návratu domů čekalo nepříjemné překvapení. Anebo to bylo ještě úplně jinak.

prostředí bazénu

Nicméně ať už to bylo jakkoli, tak to důležité, co je nyní potřeba řešit je to, že se voda ve vaší koupací nádrži zakalila anebo dokonce zezelenala. A to je opravdu nepříjemná situace. Většinu majitelů totiž tento stav šokuje do té míry, že to první, co je v takové situaci napadne je to, že musí vodu okamžitě vypustit a napustit novou. A to i přesto, že si uvědomují, že je to bude stát dost peněz navíc.

textura vlnění

Nicméně každý, kdo takový počáteční šok překoná a začne se zajímat o to, co by se ještě dalo podniknout na záchranu velkého množství vody v nádrži jistě brzy zjistí, že dobrým řešením je použít algicid. Tento chemický přípravek totiž vaši vodu spolehlivě vyčistí. Tedy, abychom byli přesní, především vás zbaví řas a to tak, že je okamžitě zabije a tím zamezí jakémukoli dalšímu množení. Ovšem pokud chcete být se stavem své vody spokojení, musíte se ještě zbavit množství mrtvých řas ve vodě. A to uděláte nejlépe tak, že zákal odfiltrujete. Nicméně může se stát i to, že na něj běžná písková filtrace stačit nebude.

vynořená holka

Řasy jsou totiž velice drobné organismy, které snadno filtračním pískem proklouznou, a proto je nebude moci zachytit. Ovšem i na to již dnes existují spolehlivé vychytávky. Stačí, když si pořídíte vločkovač, který drobné částečky spojí dohromady do větších celků, které již následně spolehlivě odfiltrujete anebo je můžete odsát ručním vysavačem. A vaše voda bude opět krásně azurová a blyštivá, přesně tak, jak má správná bazénová voda být.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Theme: Overlay by Kaira